Jaunumi

  


Bērnu vasaras nometnE

„Forestcamp”

Bērnu vasaras tūrisma un izklaides nometne ir izvietota
Daugavpils novada Skrudalienas pagastā, tālu no pilsētas priežu mežā tīra un dzidra ezera krastā.

Bērnus gaida: izvietošana jaunās mūsdienīgās, ūdens necaurlaidīgās teltīs vai vasaras mājiņās, veselīgs ēdiens 4 reizes dienā, kvalificēts personāls, kas ar mīlestību un atbildību izturās pret bērniem, peldēšanās siltā ezerā, interesanta un daudzveidīga programma.

Katrai maiņai, izņemot Forestcamp - Klasiskā, būs īpaša papildu tematika!


Mūsu nometnes galvenais uzdevums  ir  bērnu atpūtas organizēšana. Nometnes vide ievērojami atšķiras no bērniem ierastās vides mājās, kas ir galvenais faktors veselības uzlabošanai.

Cita svarīga nometnes dzīves īpatnība – ir  iespēja pastāvīgi kontaktēties ar dabu. Bērnu dzīvošana kopā vienaudžu grupā dod iespēju mācīt bērniem sociālās dzīves normas, sadzīvot kolektīvā, savstarpējo attiecību kultūru, labvelīgi ietekmē bērnu  spēju atklāšanos,  inicatīvu, veicina pievēršanos garīgumam, droša un veselīga dzīvesveida princicipa apgūšanu. Tādas iespējas reti kur vēl var atrast. Mūsu uzdevums bērnu nometnē – realizēt šīs iespējas.       

Dienas pirmajā pusē norit dažāda veida meistarklases: telts uzsliešana, patvēruma ierīkošana, ugunskura iekuršana, virvju treniņi, klinšu kāpšana (pa klints sienas maketu), prasme irties ar laivu un smailīti, orientēšanās apvidū ar kartes un kompasa  palīdzību, pēc pazīmēm dabā, šķēršļu josla, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšana.

Pēcpusdienā norit dažādas sporta aktivitātes –  futbols, volejbols, tautas bumba, galda teniss, badmintons, peldēšana, dambrete, šahs. Daudzas no šīm spēlēm notiek sacencību veidā starp komandām, piedaloties šinīs aktivitātēs var saņemt goda rakstu, balvu vai kļūt par „Labāko ......”.  Brīvo  laiku var pavadīt ar draugiem, sagatavoties vakara pasākumam, nokārtot kādu ieskaiti pie sava instruktora vai sakopt savu telti, pavizināties ar laivām draugu pulkā, vai zvejot.

Vakarā norit dažādas komandu saliedēšanas rotaļas, radošie vakari, konkursi, viktorīnas, diskotēkas, rotaļas grupās, komandās, jautro un atjautīgo klubs, dziedāšana ģitāras pavadījumā pie ugunskura, rezultātu apkopošana, Robinsonu apbalvošana.

7-17 gadus veci pusaudži dažāda veida konkursos, spēlēs, pārbaudījumos apgūst drošas izdzīvošanas prasmes brīvajā dabā, prasmi atpūsties vienaudžu kolektīvā.  Te māca gan peldēt, gan irties ar laivu vai smailīti, orientēties apvidū un veselu kompleksu „robinsonu grudrību”:  patvēruma ierīkošana no lietus, ugunskura iekuršana, trauksmes signāli, pirmās palīdzības sniegšana, virvju treniņi, mezglu siešana, pārceltuves u.c.

Forestcamp – tas ir lieliski, tas ir forši!